Elite Flyers Track Club

Rochester Summer Track Program

Results Girls Ages 9-10

50 M Dash:

3rd - Armonee Dela Perriere-Moore 9.72

100 M Dash:

2nd - Ay'rianna Moore - 16.18

4th - Jada Kendricks 17.45

7th - Kamora Bates 18.11

8th - Armonee Dela Perriere-Moore 18.59

9th - Azaria Walker 18.60

12th - Jaianna Byrd 21.48

200 M Dash:

3rd - Ay'rianna Moore 35.42

5th - Jada Kendricks 28.90

6th - Kamora Bates 39.34

7th - Jaianna Byrd 39.94

8th - Azaria Walker 44.12

9th - Armonee Dela Perriere-Moore 44.19

400 M Dash:

1st - Ay'rianna Moore 1:16.09

6th - Azaria Walker 1:36.16

7th - Jada Kendricks 2:03.92

Long Jump:

1st - Jaianna Byrd 7-03.50

Results Girls Ages 7-8

50 M Dash:

4th - Reina Jones 10.07

6th - Mariyah Dearring-Walker 11.18

9th - Jamiah Washington 11.69

10th - Jade Robinson 11.97 

100 M Dash:

2nd - Reina Jones 18.72

3rd - Cheyenne Perriere-Moore 18.85

7th - Jamiah Washington 23.36

9th - Jade Robinson 23.82

11th - Mariyah Dearring-Walker 25.47

200 M Dash:

2nd - Cheyenne Perriere-Moore 41.83

3rd - Reina Jones 42.35

7th - Mariyah Dearring-Walker 48.37

8th - Jade Robinson 49.28

9th - Jamiah Washington 51.51

400 M Dash:

1st - Cheyenne Perriere-Moore 1:33.64

 

Results Girls Ages 11-12

100 M Dash:

5th - Amarie Walker 15.81

15th - Jasmine Kendricks 18.60 

200 M Dash:

5th - Amarie Walker  33.45

8th - Jasmine Kendricks  36.41

400 M Dash:

2nd - Amarie Walker 1:15.89

3rd - Jasmine Kendricks 1:18.39 

Results Girls Ages 13-14

100 M Dash:

1st - Nia Williams-Matthews 13.48

7th - Oliva Youmans 14.83

12th - Corrin Nelson 15.61

14th - Imani Holmes 15.70

15th - Breazian Starks 16.25

16th - Shaniah Bodine 16.55

17th - Tamyra Starks 18.06

18th - Lorden Grant 19.13

200 M Dash:

2nd - Nia Williams-Matthews 28.32

8th - Olivia Youmans 31.58

9th - Imani Holmes 32.07

13th - Corrin Nelson 33.33

15th - Shaniah Bodine 35.80

16th - Breazian Starks 35.86

17th - Tamyra Starks 41.11

400 M Dash:

3rd - Corrin Nelson 1:19.47

4th - Shaniah Bodine 1:23.94

5th - Breazian Starks 1:26.84

6th - Tamyra Starks 1:39.65

Long Jump:

1st - Nia Williams-Matthews 16-02

5th - Olivia Youmans 11-10

Shot Put:

1st - Lorden Grant 17-02 

Results Boys Ages 7-8

50 M Dash:

2nd - Cristien Franklin 9.02

3rd - James Mobley 9.06

5th - Jalen Gray 9.33

10th - Mekhi Dearring-Walker 11.12

100 M Dash:

3rd - Cristien Franklin 17.63

4th - Jalen Gray 18.04

5th - James Mobley 18.10

12th - Mekhi Dearring-Walker 22.33

200 M Dash:

2nd - Cristien Franklin 37.03

3rd - James Mobley 37.10

8th - Mekhi Dearring-Walker 57.60

400 M Dash:

2nd - Jalen Gray 1:25.88

4x100 Relay - 1st place 

Results Boys Ages 9-10

50 M Dash:

2nd - Julio Quiones 8.28

4th - Lashard Lowry 8.74

5th - Quintin Lewis 8.81

8th - Howard Kidd 9.23

9th - J'Den Sharp 9.24

14th - De'Avynn Campbell 9.81

100 M Dash:

3rd - Julio Quiones - 16.58

5th - Quintin Lewis 16.81

8th - Lashard Lowry 17.50

9th - J'Den Sharp 17.54

11th - Howard Kidd 18.08

13th - De'Avynn Campbell 18.77

200 M Dash:

5th - Julio Quiones 34.65

6th - Lashard Lowry 35.49

7th - Quintin Lewis 36.42

8th - Howard Kidd 36.60

11th - J'Den Sharp 39.41

13th - De'Avynn Campbell 42.04

4x100 Relay took first place 1:05.74

 

Results Boys Ages 11-12 and 13-14

100 M Dash:

1st - Tyree Moore 14.99

200 M Dash:

1st - Tyree Moore 33.56

400 M Dash:

1st - Tyree Moore 1:17.16

100 M Dash:

10th - Jahleal Jamison 17.87

200 M Dash:

9th - Jahleal Jamison 42.53

400 M Dash:

5th - Jahleal Jamison 1:35.52

Recent Blog Entries

by eliteflyerstrackclub | 0 comments
by eliteflyerstrackclub | 0 comments
by eliteflyerstrackclub | 0 comments

Recent Photos

Upcoming Events

No upcoming events

Arcade

Newest Members

Oops! This site has expired.

If you are the site owner, please renew your premium subscription or contact support.